SIMON Károly Magyar nevelés, magyar műveltség. - Makkai Sándor új könyve. - [Szemle.], "Értékes munkát végzett azért, mert a legkomolyabb tudományos elméleteket használta fel alapul a magyar pedagógiában sajátos és újszerű rendszerének felépítésére. ... Új magyar műveltséget és nevelést akar nemzeti alapon, amely meg tud küzdeni a jövő életkörülményeivel.... Ez a könyv a többségi magyarság részére íródott.", [Szakcsoport: Magyar művelődéspolitika. Nevelés és oktatás.], VIII. évf., 1937, 3. szám, (3. negyed), p. 24-25.
SIMON Károly A cluji ref. kollégium tanulóinak társadalmi kérdése. "Szellemi életünk és kultúránk fennmaradása és fejlődése jórészt iskoláink sorsától függ....Tanulóink számának csökkenése két okkal magyarázható." Külső ok: a történelmi változás. "A másik, belső ok a szülők felületes magatartásában keresendő." Részletes, táblázatokba foglalt kimutatás évekre, társadalmi osztályokra bontva., [Szakcsoport: Magyar ifjúság. Nevelés és oktatás. Felekezeti iskolák. Statisztika.], IX. évf., 1938, 1. szám, (1. negyed), p. 10-13.
SIMON Károly "A tartományok statisztikai arcképe. (I. Measnicov cikkének ismertetése. Sociologie Românească, an. III, Nr. 4-6). "Statisztikai képet nyújt Románia társadalmáról. Románia lakóinak száma 1938 január 1-én a "Buletinul Demografic" Nr.5. 1938. száma szerint 19,646.151." A tartományok, nemzetiségi, foglalkozás stb. szerinti megoszlás az 1930 dec. 29.-i hivatalos számadatokat tükrözi. "Eszerint a Központi Statisztikai Intézet 1930 évi népszámlálás adatai alapján Romániában 1,425.500 magyar anyanyelvű és nemzetiségű lakóst talált, ami az összlakosság kb. 7,9 százalékát, tehát az 1930 évben majdnem 8 százalékát képezi, s így a számbelileg második helyen levő német kisebbségnek is (4,1) majdnem kétszerese a magyarság. A bemutatott nagyszámú kimutatásból megállapítható véglegesen az, hogy általában a népszaporodás szempontjából az Ókirályságbeli megyék jóval felülmúlják a csatolt területekéit.", [Szakcsoport: Román történelem. Statisztika. A népesség növekedése és csökkenése. A népesség megoszlása és összetétele.], IX. évf., 1938, 3-4. szám, p. 15-19.
SIMON Károly Péterfy Károly: Ízlés tudomány vagy esztétika. (Erdélyi Ritkaságok 2. szám.): [Szemle.], Dr. Jancsó Elemér fenti címen kiadványsorozatot indított "Erdély ritkaságok" címmel. Az első száma, Az erdélyi magyar színészet hőskora. Nagy Lázár visszaemlékezései 1792-1821). A második: Péterfy Károly könyve. "Kevesen tudták, hogy Gregus Ágost előtt a magyarságnak volt már magyar esztétikusa Péterfy Károly marosvásárhelyi kollégiumi tanár személyében.... Rendszere két, szervesen összefüggő részből áll: az elméleti "tiszta esztétiká"-ból, amely a szép és felséges maghatározásait tárgyalja és az u. n. "alkalmazott esztétiká"-ból, azaz a szép gyakorlati megvalósulásának tárgyaiból.", [Szakcsoport: Magyar tudomány. Erdély. Filozófia. Péterfy Károly.], XI. évf., 1940, 2. szám, p. 15.